Orientační nabídka


International

Kladno - logo (odkaz na titulní stránku)odkaz na titulní stránku

Kladno - Oficiální web

Město pro moderní život


 

Vyhledávání


Facebook 


Cesta: Titulní stránka

 

Partnerská města Kladna

 

 
 

Město Kladno udržuje partnerské vztahy se třemi městy, a to s Bellevue (stát Washington, USA), Vitry sur Seine (Francie) a Aachen (Cáchy, Německo) .

Bellevue

Bellevue leží mezi jezery Washington a Sammamish nedaleko významného města Seattle v jedné z nejdynamičtějších a nejvíce prosperujících částí USA. Partnerství mezi Kladnem a Bellevue bylo navázáno v dubnu roku 1993. Je naplňováno pravidelnými výměnami středoškolských studentů ze škol partnerských měst, oficiálními kontakty zástupců měst, osobními vztahy občanů obou měst. Důležitou úlohu v těchto stycích hraje organizace Sister Cities International.

Vitry sur Seine - zvětšete kliknutím

Dlouholeté partnerské vztahy má město Kladno navázány i s francouzským městem Vitry sur Seine, ležícím v bezprostřední blízkosti Paříže mezi tímto velkoměstem a mezinárodním letištěm Orly. Spolupráce probíhá formou výměn skupin dětí, škol, hudebních souborů či jednotlivých interpretů, sportovců, zdravotníků i odborných pracovníků úřadů partnerských radnic.

Aachen - zvětšete kliknutím

Aachen (Cáchy), nejzápadnější velké německé město ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, korunovační město Karla Velikého, stejně tak i Karla IV., známé svými historickými památkami v čele s Dómem z počátku 9. století a radnicí, lázněmi a univerzitami. Neformální partnerství bylo navázáno po roce 2001. Kontakty se uskutečňují nejen prostřednictvím osobních setkávání, spolupráce organizovaných či nezávislých skupin občanů, ale i vzájemnými návštěvami zástupců obou měst. Subjektem, který se významně angažuje na rozvoji, je KIWANIS Klub Kladno v úzké spolupráci s Kulturním spolkem Aachen/Prag.

Uvedená partnerství přispívají k poznávání životních stylů obyvatel České republiky, Francie, USA a Německa a i na místní úrovni hrají nezanedbatelnou úlohu i po včlenění země do Severoatlantické aliance a Evropské unie.

 
Zodpovídá: Ing. Jindřich Pecinovský
Vytvořeno / změněno: 5.11.2008 / 23.5.2012

Líbí se?

Líbí 52% | Nelíbí 48%

Obslužné odkazy

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Město Kladno
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.